Kurs ve Eğitimler
YOGA

 

Yoga Nedir?

Yoga bireyin kendi iç dünyasına yapmış olduğu zihinsel bir yolculuktur.  Kişilerin kendi özü ile  baş başa kalmasını sağlar. Hayata bakış, din, dil, ırk farketmeksizin iyi, kötü; genç, yaşlı; herkes içindir. Yoga zihin ve beden için bir rahatlama tekniğidir denilebilir.

Neden Yoga ?

Neden yoga sorusunun cevabı mutlaka kişiden kişiye değişecektir, fakat nihayetinde bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu rahatlatacağı bir gerçektir. Yoga yaparken kendinizi doğal ortamda hissetmeniz için; dinlenilen müzikler ve rahatlama hareketleri ile rutin ve günlük hayatımızın streslerinden bir anlığına bile uzak kalarak rahatlama hissi yaşarsınız. Her şeyden önce sizi dinlendirir, gevşetir ve huzur duygusu yaşatır. Yoga ile motivasyon algılarınız güçleneceği için hayata bakış açınız değişecektir.

 

Meditasyon Nedir?

Meditasyon, bilimsel olarak saf bilinç akışına geçiştir. Bir çok yogiye göre ise meditasyon tam bir özgürlük halidir. İnsanı mutluluğa ulaştıran tek araçtır. Meditasyon kişinin kendi içine dönüşü olduğundan sade ve saftır, huzur kaynağıdır.

 

Yoga Nasıl Yapılır ? Herkes Yoga Yapabilir mi ?

Yogadaki nefes tekniklerini ve duruşları öğrendikten sonra yoga evde uygulanabilir. Yoga dışarıdan kurallar zinciri gibi görünse de asıl kuralı her zaman yoga yapan kişi koyar. Yoga yapan kişi vücudunun sınırlarını bilir ve ona uygun hareketlerle başlar.

ÇOK YAKINDA SPOR İŞ FARKIYLA…

 

Aşağıdaki formu kullanarak kurs ve eğitimler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Eposta Adresiniz
Mesajınız
Gönder