Kurs ve Eğitimler
NEFES EĞİTİMİ

 

Nefes Kullanımı Nedir?

 

Farklı şekillerde ve seviyelerde oluşturulan nefes alışverişleri ile kan kimyasında, hormonal düzeyde, otonom sistem üzerinde ve beynin sürüngen beyin, memeli beyni ve korteks bölgeleri üzerinde etki oluşturularak amaca uygun fayda sağlanmasıdır.


Nefes Teknikleri; etkileyici konuşma, duygu, düşünce kontrolü, irade kontrolü, odaklanma, konsantrasyon, motivasyon, heyecan ve stres kontrolü, hızlı okuma, okuduğunu anlama, haz ve acı algısının dengelenmesi, beta ve alfa dikkat seviyeleri oluşturma gibi kişinin performansını ve iş verimini yakından ilgilendiren konularda destek vermektedir.


Doğru ve yeterli nefes almanın öğrenilmesi ile başlayan çalışma, nefes teknikleri kullanımı ve nefes farkındalığı sağlanması ve bilinçaltı dengelenmesi sonucunda fiziksel, duygusal, düşünsel sağlık açısından üst bir seviye oluşturulmasını sağlar.

 

Nefes çalışmalarının hemen sonrasında görülebilen değişimler.

  

* Yaşamın her alanında uyum, denge, huzur, mutluluk...

* Sağlıklı olmak, sevgi ve saygı üretme

* Kendini güvende hissetme...

* Potansiyelleri ortaya çıkarabilmek ve kullanabilme

* Dışa bağımlılıktan vazgeçip, kendi gücünü oluşturma

 

 

Neşe, sevinç, coşkuyu arttırarak iş verimini çoğaltmak

Nefes tekniklerini amaca yönelik kurgulayarak bazı hormonları ve sempatik sinir sistemini süratle aktive edebilir, sevinç, neşe, yaşam heyecanı kazanılmasını, iş hayatınızda mutlu ve huzurlu saatlerin çoğaltılmasını, istekli ve arzulu bir iş yaşamını sağlayabilirsiniz.

 

ÇOK YAKINDA SPOR İŞ FARKIYLA...

Aşağıdaki formu kullanarak kurs ve eğitimler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Eposta Adresiniz
Mesajınız
Gönder